x
Adobe Creative Cloud nedir? 15.02.2015

Adobe alışılmışın dışında CD devrini kapatıp bulut sistemine geçtiğinde beri geleneksel kullanıcılar ile sorunlar yaşamaktadır. Zira kitle CD'den yüklemeye, programların kırığını almaya alışmıştır. Adobe Cloud, bulut sistemi, adobe kiralama, yıllık üyelik gibi terimler kullananın kafasını karıştırmıştır. Adobe Creative Cloud nasıl kullanılır, Adobe Creative Cloud ne işe yarar, Adobe Creative Cloud nedir gibi sorular sıkça sorulmaktadır.

Adobe üyelik sistemine dayalı  Creative Cloud sistemine geçtiğinden bu yana, Adobe yazılımları fiziksel CD/DVD medya aygıtlarında satılmayacak, OEM versiyonları olmayacak, sadece dijital olarak indirilip kullanılabilecek. Bundan dolayı Adobe yazılımlarını bundan böyle satın alamıyor, sadece yıllık kiralayabiliyorsunuz.Yakın zaman içinde 3 yıllık kiralamalarda yapılabilecek ve fiyat avantajı elde edilecektir.

Adobe Creative Cloud programlarıyla oluşturulan çalışmalar, geriye dönük olarak uyumlu olmadığından, CS6 veya daha eski sürümden programlarla açılamayacak. Ancak CS6 veya daha eski sürümde yapılan çalışmalar Adobe Creative Cloud'da açılabilecektir.

Adobe Creative Cloud'un avantajlarına bakarsak; Bundan böyle yazılımlardaki versiyon karmaşası ve buna bağlı uyumsuzluklar, sorunlar ve hatalar ortadan kalkacaktır. Çünkü herkesin kullanacağı araç, aynı araç olacak, herkes aynı güncel yazılımı ve hizmeti kullanacak. Bundan böyle, yok CS5'te yapılan çalışmanın CS6'da açılmaması gibi sorunlar olmayacak.

Adobe Creative Cloud'un diğer bir avantajı da; masaüstü, bulut ve mobil cihazlar arasında her türlü dosya ve özellik paylaşımına olanak sağlıyor. Yani kullandığınız tüm cihazlardaki uygulamalr birbiriyle rntegreli çalışmaktadır. Bu işlem için Adobe Creative Cloud üyelerine 100GB depolama alanı tahsis ediliyor.

Adobe fiyatlarına göz atabilir veya Adobe Satış ve Adobe Satın Al bireysel, eğitim, ekip, hükümet ve kurumsal paketleri  için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Haberler

Adobe Connect Sistem Gereksinimleri
Adobe Connect Nedir?
Lisanslama Modelleri Nelerdir?

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.