x
İade İşlemleri

Üreticilerle ve distribütörlerle yaptığımız antlaşmalar sebebiyle iade için bazı şartlarımız bulunmaktadır. Aldığınız ürün veya ürünler üretici veya distribütör garantilidir.

Aldığınız ürünü ambalajını açmadan, tahrip etmeden, bozmadan ve ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) gün içinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz. Ürünü, ürün faturası ve sipariş numarısı ile birlikte iade ediniz.

Elektronik ortamda iletilen ürünler ise (Yalnızca lisans seçenekli satın alınan ürünler) lisans bilgisi size iletildikten sonra iade edilemez.

Kargoda zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız sırada kargo yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa yetkiliye tutanak tutturup ürünü teslim almayınız.
Tutanağı destek@programarena.com
mail adresine iletiniz.

Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vs. şekildeki ürünlerin iadesi kabul etmemekteyiz.

Müşteri ürünü, teslim aldığı haliyle geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür

Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde (iade şartları dahilinde), iade edilen ürün bize ulaştığı andan itibaren on (10) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir. Kredi kartına ürün iade bedeli bankanız tarafından 1-6 hafta arasında yapılmaktadır. Bu sürenin firmamızla ilgisi bulunmamaktadır.

Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma vs. durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir.

Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek sorunlar için üretici firmaya veya distribütöre veya bayilere başvurulmalıdır.

Yukarıdaki şartlara uygun iade edilen ürünlerde gönderim ücreti müşteri tarafından ödenecektir.

Kredi kartlarına yapılan iadelerde bankanız geri ödemeyi aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir. Bu süreç genelde her bankada olan bir işlemdir. Hesabınız bölümünde ilgili siparişinizde "İptal Edildi" durumu belirtildiğinde sipariş bedeli kredi kartınıza veya havale yaptığınız banka hesabınıza iade edilmiş demektir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır. Bu işlem bankaların prosedürüdür.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.