x
Üyelik Sözleşmesi


ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

MADDE 1 - TARAFLAR
1.1 SATICI
Ünvanı: Bilgisan Bilgisayar ve Haberleşme Sistemleri İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti.
Adresi: Akpınar Apt. Halk Sk. No:26/2  Sahrayicedit Kadıköy İstanbul
Telefon: 0216 567 99 00
e-posta: destek@programarena.com

1.2 ALICI
Adı, Soyadı, Ünvan, Adres bilgileriniz sipariş aşamasında belirteceğiniz biçimiyle sözleşmeye eklenecektir.

MADDE 2 - KONU
İşbu sözleşmenin konusu, ALICI`nın SATICI`ya ait internet sitesinden elektronik ortamda verdiği siparişin fatura detayında nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN
Ürünlerin Cinsi ve türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Satış Bedeli satış faturasında belirtildiği gibidir. Ödeme Şekli, Fatura ve Teslimat Adresi İrsaliye/ İrsaliyeli Fatura / Fatura üzerinde belirtildiği gibidir.

MADDE 4 - GENEL HÜKÜMLER
4.1 - ALICI, internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. SATICI`dan kredi kartı (VISA, MasterCard, American Express), banka havalesi veya posta çeki ile alışveriş yapılabilir. Bir (1) işgünü içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından sipariş tutarı kadar para blokesinin yapıldığı veya havalenin hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır. Bu maddede belirtilmeyen ödeme yöntemleri kesinlikle kabul edilmez.

4.2 - SATICI müşterisine teslim ettiği lisans ve kutulu ürünlerin kurulumu ve kullanımı konusunda teknik destek vermekle yükümlü değildir. Bu yükümlülük ürünün üreticisine aittir. Kiralama şeklinde satılan lisansın kullanım süresi faturada yazılıdır. Süre bitiminde lisans kullanımı devre dışı kalır. Yıllık bazda satılan lisansların yenileme işlemi ALICI talep ederse yapılır. 

4.3 - Satın alınan ürünlerin kurulum yapılan bilgisayardan kaynaklanan donanımsal sorunlar, bilgi kayıpları ya da kullanıcı hataları nedeniyle görevlerini yerine getirememe gibi durumlarda, SATICI hiçbir yükümlülük kabul etmemektedir. Satın alınan ürünler sebebiyle yazılımın kurulu olduğu bilgisayardaki dataların 3. şahısların eline geçmesi SATICI'nın sorumluluğunda değildir. Bu durumda birincil olarak müşteri, ikincil olarak da üretici hatalı olabilmektedir.

4.4 - SATICI sattığı ürünlerin üreticisi değildir (Aksi belirtilmedikçe). Ürünler üretici firmadan iş ortaklığı sistemi ile müşteriye iletilmektedir. Bu nedenle satın alınan ürünün kullanım bilgileri, kurulum bilgileri gibi dokümanları SATICI, ALICI'ya sunma zorunluluğunda değildir.

4.5 - SATICI lisans türünde sattığı ürünlerin lisans bilgilerini saklama yükümlülüğünde değildir. ALICI, SATICI tarafından iletilen lisans bilgilerini kendisi saklamalıdır. SATICI aynı lisansları her zaman tekrar temin edemez.

4.6 - Kutulu ürün teslim aldığınızda, mutlaka yetkili kargo görevlisinin yanında açıp kontrol ediniz. CD kutusu üzerinde herhangi bir deforme ya da darbe oluşması durumda yetkili kargo görevlisi ile temasa geçiniz. Bu tür durumlarda ürünün iadesi mümkün değildir. SATICI tarafından kargoya verilen kutulu ürünler kontrol edilerek hatasız bir şekilde kargoya teslim edilmektedir. SATICI hatalı ürünleri değiştirmekle yükümlüdür (Aksi belirtilmedikçe kargo bedeli tekrar tahsil edilmeden). SATICI tarafından kutuda iletilen cd ve cd kutusu yalnızca SATICI'ya aittir. CD içindeki datalar üretici firmaya aittir ve söz konusu ürün olarak kastedilen bu cd içeriğidir.

4.7 - Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI`nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.

4.8 - Sözleşme konusu ürün, ALICI`dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

4.9 - SATICI tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edecektir. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar KDV dahil TL olarak ifade edilmiştir.

4.10 - SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

4.11 - Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı veya onaylı nüshasının SATICI`ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI`nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.12 - Ürünün tesliminden sonra ALICI`ya ait kredi kartının ALICI`nın kusurundan kaynaklanan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini SATICI`ya ödememesi halinde, ALICI`nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI`ya kullanılabilir ve eksiksiz halde göndermesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri SATICI`ya aittir.

4.13 - SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI`ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI`nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde siparişindeki ödeme şekline göre defaten iade edilir.

4.14 - SATICI'da satışta bulunan ürünlere ilişkin stok durumları tedarikçi firmaların stoklarında güncellemelere rağmen, elde olmayan sebeplerden dolayı tükenmiş olan ürünlerin gönderim süresi uzayabilir. Bu durumda müşteri telefon veya e-posta yolu ile bilgilendirilir. Müşterinin talebine göre şipariş değiştirilebilir, gönderim beklenebilir veya sipariş iptal edilebilir. Siparişin iptali durumunda, ödeme kredi kartı ile yapılmışsa kredi kartına, ödeme banka havalesi ile yapılmışsa müşterinin belirttiği bir banka hesabına geri havale edilir.

4.15 - Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden, teslimat sırasında hasarlı olduğu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra, tutanak destek@programarena.com
adresine gönderilmelidir. SATICI sipariş ile ilgili çalışmalara başlayarak, en kısa zamanda teslimatın yapılmasını sağlayacaktır.

4.16 - İade veya değişikliği istenen ürünler ayrı bir paket/ koli içerisinde konularak, kargoda hasar görmeyecek şekilde geri gönderilmelidir. Ürünlerin orijinal kolileri üzerinde meydana gelebilecek hasar ve üzerlerine yapıştırılan kargo vs etiketleri, ürünlerin orijinalliğini ve dolayısıyla yeniden satılabilirliğini bozduğu için, iade veya degişimleri mümkün olamayacaktır. İade bilgileri sayfamızda belirttiğimiz durumlar haricinde geri ürün iadesi veya hizmetten vazgeçmek mümkün değildir. ALICI satın aldığı ürünü kullanması kendi sorumluluğundadır. ALICI bir ürün veya hizmet satın alırken bunun bilinciyle aldığını kabul eder.

MADDE 5 - CAYMA

ALICI, sözleşme konusu ürününün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI`ya faks, e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün kutu/paket içeriğinin eksilmemesi ve ürünün yeniden satılabilir halde olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI`ya teslim edilen ürünün SATICI`ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI`ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkının kullanılmasından kaynaklanan EFT kesintisi, kargo gideri ve sair masraflar SATICI`ya aittir.

MADDE 6 - YETKİLİ MAHKEME
İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI`nın veya SATICI`nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI
Bilgisan Bilgisayar ve Haberleşme Sistemleri İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.