x
Kaspersky

Kaspersky Endpoint Security Business Advanced

Ürün Kodu : T41984
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Resimler
 • Kaspersky Endpoint Security For Business Advanced

  Kaspersky Endpoint Security Business Core, Business Select ve Business Advanced karşılaştırması için tıklayınız.

   

  Birinci Sınıf Bt Güvenliği – Verimliliği Artıran Araçlar

  • Kötü amaçlı yazılımdan koruma, veri şifreleme ve uç nokta kontrolleri
  • Sistem yönetimi – yama yönetimi dahil
  • Güvenlik açığı taraması ve yama yönetimi
  • Mobil güvenlik ve geniş kapsamlı MDM
  • Çeşitli işlevler için tek konsol

  Aşağıda verilen Kaspersky uygulamalarının tümü, Kaspersky Endpoint Security for Business ADVANCED bünyesinde sunulmaktadır:

  • Kaspersky Security Center
  • Kaspersky Endpoint Security for Windows
  • Kaspersky Endpoint Security for Linux
  • Kaspersky Endpoint Security for Mac
  • Kaspersky Anti-Virus for Linux File Server
  • Kaspersky Anti-Virus for Windows Server Enterprise Edition
  • Kaspersky Security for Mobile

   

  Özellikler

  Ödüllü kötü amaçlı yazılımdan koruma

  Kaspersky’nin en yeni kötü amaçlı yazılımdan koruma motoru, imza tabanlı teknolojilerle sezgisel analiz ve bulut yardımlı koruma teknolojilerini birleştirir. 2004 yılından itibaren geçen süre içerisinde Kaspersky, Anti-Malware Test Lab bağımsız kuruluşu tarafından tüm test kategorilerinde rakiplerinden çok daha fazla sayıda platin ve altın ödüle layık görülmüştür.

  Karmaşık ve heterojen BT kurulumunu koruma*

  Kaspersky Endpoint Security for Business ADVANCED, yeni Windows 8.1 ve OS X 10.9 Mavericks işletim sistemleri dahil olmak üzere Mac, Linux ve Windows gibi çok çeşitli platformların korunması konusunda işletmelere yardımcı olur.

  Yeni kötü amaçlı yazılım tehditlerine karşı koruma

  Siber suçlular devamlı olarak yeni ve daha karmaşık kötü amaçlı yazılımlar başlattığı için savunma sistemlerinizin mümkün olduğunca güncel olması hayati önem taşır. Kaspersky, diğer birçok güvenlik yazılımı tedarikçisine göre çok daha sık kötü amaçlı yazılım veritabanı güncellemesi yapar. Buna ek olarak, Kaspersky'nin şablon tabanlı imza kullanımı, kötü amaçlı yazılım algılama oranlarını artırmaya ve dosya güncellemelerinin boyutunu küçültmeye, böylece BT kaynaklarınızın yükünü azaltmaya yardımcı olur.

  Acil Algılama Sistemi

  Kaspersky, Acil Algılama Sistemi veritabanını yeni keşfedilen kötü amaçlı yazılımlara ilişkin en yeni bilgilerle devamlı olarak günceller. Bu da, Kaspersky'nin yeni bir kötü amaçlı yazılım imzası çıkmadan önce bile BT altyapınızı ortaya çıkan tehditlere karşı korumanıza yardımcı olabileceği anlamına gelir.

  Derin güvenlik

  Kaspersky, Etkin Temizleme teknolojisi sayesinde bir bilgisayarın işletim sisteminin en alt düzeylerindeki kötü amaçlı kodlara karşı koruma sağlayabilir.

  Uygulamalarınızın davranışlarını izleme

  Kurumsal ağınız üzerinde bir uygulama başlatıldığında Kaspersky'nin Sistem İzleyici teknolojisi, uygulamanın davranışını izler. Kaspersky Endpoint Security for Business ADVANCED, herhangi bir şüpheli davranış algılanması durumunda uygulamayı otomatik olarak engeller.

  Korsan saldırılarını engelleme

  Kaspersky’nin ana bilgisayar tabanlı İzinsiz Giriş Önleme Sistemi (HIPS) ve kişisel güvenlik duvarı, hem gelen hem de giden trafiği yönetmenize ve kontrol etmenize yardımcı olur. Tek bağlantı noktaları, IP adresleri veya belirli uygulamalar için parametreler ayarlayabilirsiniz.

  Network Attack Blocker

  Kaspersky Endpoint Security for Business ADVANCED, kurumsal ağınız üzerindeki şüpheli etkinlikleri algılayan ve izleyen özel bir Network Attack Blocker özelliği barındırır. Bu özellik aynı zamanda şüpheli bir davranış belirlendiğinde sistemlerinizin nasıl tepki göstereceğini önceden yapılandırmanıza da olanak tanır.

  Bulut yardımlı koruma

  Kaspersky Endpoint Security for Business ADVANCED, milyonlarca katılımcı müşterinin bilgisayarındaki şüpheli davranış ve kötü amaçlı yazılıma ilişkin bilgileri otomatik olarak toplayan Kaspersky Security Network (KSN) adında bulut tabanlı bir hizmete sahiptir. Bu gerçek zamanlı bilgi akışı, Kaspersky'nin yeni ortaya çıkan bir kötü amaçlı yazılıma daha hızlı bir yanıt verebilmesini sağlar ve "hatalı tespitler" oluşumunun en aza indirgenmesine yardımcı olur. Bağımsız değerlendirmeler, KSN hizmetinin yeni tehditlerin 0,02 saniye gibi kısa bir sürede belirlenmesinde Kaspersky'ye yardımcı olduğunu doğrular.

  *Tüm özellikler tüm platformlarda kullanılamayabilir.

  Heterojen BT altyapısını koruma

  Kaspersky'nin ödüllü antivirüs motoru; Windows, Linux veya FreeBSD işletim sistemlerini çalıştıran dosya sunucuları için sıkı bir kötü amaçlı yazılımdan koruma sağlar. Optimize edilmiş tarama özelliği, sunucularınızın performansının en az şekilde etkilenmesini sağlamaya yardımcı olur. Kaspersky kötü amaçlı yazılımdan koruma, küme sunucularda çalışma özelliğinin yanı sıra Microsoft ve Citrix terminal sunucuları için de koruma sağlar.

  Güvenilir kötü amaçlı yazılımdan koruma

  Kaspersky'nin kötü amaçlı yazılımdan koruma teknolojileri, dosya sunucularınızdan birinde bir arıza meydana gelmesi durumunda otomatik olarak dosya sunucunuz ile aynı anda yeniden başlatılacaktır.

  Yönetilebilirlik ve raporlama

  Kullanımı kolay yönetim ve raporlama özellikleri, dosya sunucularınızın güvenliğini ayarlamak ve ayrıntılı raporlar oluşturmak için harcanan sürenin azaltılmasına yardımcı olur.

  Otomatik BT varlık yönetimi

  Kurumsal ağınız üzerindeki tüm donanım ve yazılım varlıklarının kaydını tutmak, zor bir iş olabilir. Ancak, yöneticilerinizin her bir varlığı belirleyerek her bir bileşen için uygun kontrolleri ve güvenliği uygulayabilmesini sağlamak adına hayati önem taşıyan bir görevdir. 
  Kaspersky Endpoint Security for Business ADVANCED, kurumsal ağınızda mevcut bulunan her bir cihaz ve yazılım öğesini otomatik olarak keşfeder. Daha sonra varlıkların her biri bir donanım veya yazılım envanterine kaydedilir; böylece her bir öğe için güvenliği yönetme işiniz kolaylaşmış olur. 
  Yazılım envanteri, lisans tedarikini merkezileştirmenize ve lisansların doğru zamanda yenilenmesini sağlamanıza yardımcı olmak üzere lisanslar ve son kullanma tarihleri hakkında bilgiler içerir.

  Güvenlik açığı taraması ve yama yönetimi

  Kaspersky Endpoint Security for Business ADVANCED, işletim sistemleri ve uygulamalardaki tüm yama uygulanmamış güvenlik açıklarını algılamak üzere kurumsal ağınızı otomatik olarak tarayabilir. Microsoft WSUS veritabanı, Secunia Güvenlik Açığı Veritabanı ve Kaspersky’nin kendi güvenlik açığı veritabanı ile birlikte çalışır. Kaspersky Endpoint Security for Business ADVANCED, Microsoft düzeltme ve güncellemelerinde verileri düzenli olarak senkronize edebilir ve aynı zamanda Microsoft dışındaki uygulamalarınız için doğrudan Kaspersky sunucularından bilgi indirirken söz konusu verileri ağınıza yükleyebilir.

  İşletim sistemleri dağıtımını basitleştirme

  Kaspersky sistem yönetimi teknolojileri, bilgisayar görüntülerinin oluşumunu ve klonlanmasını otomatikleştirerek zamandan tasarruf etmenizi sağlayabilir. Görüntülerinizi özel bir envanterde depolayabilir, böylece dağıtım sırasında erişime açık olmalarını sağlayabilirsiniz.

  Uygulama sunma

  Kaspersky uygulamaların BT altyapınızdaki dağıtımını da basitleştirir. Uygulama dağıtım süreci tüm kullanıcılar için son derece şeffaftır; yazılımı komutla dağıtabilir veya çalışma saatlerinden sonrasına planlayabilirsiniz.

  Uzaktan sorun giderme

  Uzaktan erişim özellikleri, yöneticilerin kurumsal ağdaki herhangi bir bilgisayarda uzaktan sorun giderme işlemi gerçekleştirmelerine yardımcı olur. Buna ek olarak, bir uzak ofiste yeni uygulamalar yüklemeniz gerektiğinde yeni uygulamayı uzak konumdaki her bilgisayara ileten güncelleme aracısı olarak bir yerel iş istasyonu kullanabilir, böylece ağ trafiğini azaltabilirsiniz.

  Ağ Erişim Kontrolü

  Güvenlik ve kötü amaçlı yazılımdan koruma için işletmelerin her bir cihazın kurumsal ağa erişim izni olup olmadığını kontrol edebilmesi bir esas teşkil eder. Kaspersky Endpoint Security for Business ADVANCED, cihazları otomatik olarak keşfettiği için yöneticiler bir ziyaretçi cihazının ağa erişimini otomatik olarak engelleyebilir. Mevcut kötü amaçlı yazılımları belirlemek ve cihazların gerekli güvenlik yazılımını kullanmasını sağlamak için çalışanların cihazları da aynı şekilde otomatik olarak kontrol edilebilir. Cihazın kötü amaçlı yazılım içerdiği veya zorunlu güvenlik yazılımınızı kullanmadığı tespit edilirse Kaspersky Endpoint Security for Business ADVANCED bu cihazı ağınızdan otomatik olarak engeller. 
  Ziyaretçilerin kurumsal sistem ve verilere erişemeyecek şekilde sadece İnternet'e erişmelerine izin vermek için bir sabit portal ayarlamak son derece basittir.

  Güvenli Şifreleme

  Kaspersky Endpoint Security for Business ADVANCED, 256 bit anahtar uzunluğunda bir AES şifreleme algoritması kullanan bir veri şifreleme teknolojisi barındırır. Bu teknoloji, işletmenize ait gizli bilgilerin güçlü bir şekilde şifrelenmesine olanak tanır.

  Veri şifreleme seçenekleri

  Kaspersky Endpoint Security for Business ADVANCED, hem dosya düzeyinde şifreleme (FLE) hem de tam disk şifreleme (FDE) seçeneklerini barındırır:

  - FDE, "donanıma yakın" şifreleme için diskin fiziksel bölümlerinde çalışır. FDE aynı zamanda bir "her şeyi aynı anda şifreleme" stratejisi kullanmanızı sağlar

  - FLE, tek dosyaları ve klasörleri şifrelemenize olanak tanır. Bu seçenek, gizli bilgilerin ağınızda güvenli bir şekilde paylaşılmasını mümkün kılmak için oldukça faydalı olabilir.

  Aynı zamanda bir FLE ve FDE birleşimi yapabilirsiniz; böylece sabit sürücünün tamamı şifrelenebilir ve tek tek şifrelenen dosyalar yerel ağınız üzerinde güvenli şekilde paylaşılabilir.

  Bir bilgisayar grubunda, her bir bilgisayarın sabit diskindeki verileri şifrelemek için FDE'yi, çıkarılabilir depolama cihazlarında tutulan verileri şifrelemek içinse FLE'yi kullanabilirsiniz. FLE ve FDE birleşimini kullanarak her bir bilgisayarda bulunan veriler ve çıkarılabilir sürücülerde depolanan bilgiler, ağ dışında güvenli kullanım sağlamak üzere şifrelenir.

  Entegre şifreleme yönetilebilirliği artırır

  Birçok tedarikçiye ait şifreleme ürününün, entegre bir BT güvenlik çözümü olarak sunulmamasına karşın tümü Kaspersky'nin kurum içi güvenlik uzmanları tarafından geliştirilmiş Kaspersky şifreleme teknolojileri, birleştirilmiş bir kod tabanının bir bileşeni olarak sunulur. Bu entegrasyon düzeyi, şifreleme ayarlarını kötü amaçlı yazılımdan koruma savunmaları, uç nokta kontrolleri ve diğer Kaspersky koruma teknolojilerine yönelik ayarları kapsayan aynı ilkelerin bir parçası olarak uygulamanızı kolaylaştırır.

  Kullanıcılar için şeffaf şifreleme

  Kaspersky Endpoint Security for Business ADVANCED, tüm şifreleme ve şifre çözme süreçlerini "anında" gerçekleştirebilir. Bu süreçler sırasında, şifrelenmiş verilerin şifrelenmemiş sürümlerinin herhangi bir sabit sürücüde mevcut bulunmasına gerek yoktur. Şifreleme ve şifre çözme süreçleri tüm kullanıcılar için şeffaf olduğundan kullanıcı üretkenliğini etkilemez.

  Uygulama ayrıcalık kontrolü

  Uygulama ayrıcalık kontrolü, dosya düzeyinde şifreleme görevleri gerçekleştirirken uygulamalar ve kullanım senaryoları için belirli erişim şifreleme kuralları ayarlamanıza olanak tanır. Bu şekilde tek bir uygulamayı aşağıdaki konularda yönetmek kolaylaşır:

  Şifre çözme süreci uygulama için şeffaftır.

  Uygulama ayrıcalık kontrolü, şifrelenmiş verilerin aktarım, depolama ve geri yükleme sırasında verilerin geri yüklendiği uç noktadaki ilke ayarlarından etkilenmeksizin şifrelenmiş olarak kalmasını sağlamanıza yardımcı olur. Uygulama ayrıcalık kontrolü, yasal Skype ve Anlık Mesajlaşma kullanımını etkilemeden, şifrelenmiş dosyaların Skype veya Anlık Mesajlaşma aracılığıyla paylaşılmasını da engelleyebilir.

  Şifrelenmiş veriyi güvenli bir şekilde aktarma

  Kullanıcıların parola korumalı, şifrelenmiş, kendi kendine çıkarılabilen dosya ve klasör paketleri oluşturmalarını mümkün kılan Kaspersky şifreleme teknolojileri, gizli bilgilerin e-posta, İnternet veya çıkarılabilir depolama cihazları yoluyla güvenli aktarım ve paylaşımını sağlar.

  Şifre çözme anahtarlarının emanet depolaması

  Bir sistem arızası durumunda bilgisayarın işletim sisteminde önyükleme yapılamasa dahi yöneticiler, Kaspersky Security Center'da emanet tutulan cihaza özgü anahtarı kullanarak yine de veri şifresini çözebilir.

  Unutulan parolaları kurtarma

  Bir kullanıcı parolasını unuttuğunda bir soru / yanıt mekanizması, önyükleme öncesi parolasını kurtarmasına yardımcı olur.

  Mobil cihazların ve depolanan verilerin güvenliği

  Kaspersky Endpoint Security for Business ADVANCED, çeşitli mobil platformları korumak için imza tabanlı kötü amaçlı yazılımdan koruma, sezgisel analiz ve bulut yardımlı teknolojilerin çok katmanlı bir birleşimini sunar.

  Mobil cihazlar için kontrol araçları

  Uygulama Kontrolü ile yöneticiler, uygulamaların kullanımını yönetebilir ve kısıtlayabilir; böylece yalnızca şirket tarafından onaylanmış yazılımın kullanılmasına izin verilir ve istenmeyen veya belirsiz uygulamalar başlatılamaz. 
  Web Kontrolü araçları, yöneticilerin sosyal medya, kumar, perakende satış, kariyer ve yetişkin siteler gibi kötü amaçlı ve aynı zamanda kurumsal güvenlik veya kullanım ilkeleri ile bağdaşmayan web sitelerini ve proxy sunucularını engellemesine olanak tanır. 
  Buna ek olarak, Kaspersky teknolojileri herhangi bir rooting veya jailbreak olayını otomatik olarak algılar.

  Mobil cihazlarda şifrelemeyi etkinleştirme

  Kaspersky Endpoint Security for Business ADVANCED, işletmenize ait verilerin yanlış kişilerin eline geçmesini önlemek için en popüler mobil cihazlarda bulunan şifreleme özelliklerinin etkinleştirilmesini ve yönetimini kolaylaştırır.

  BYOD için kurumsal verileri kapsama

  Kaspersky Endpoint Security for Business ADVANCED, mobil cihazınızdaki kurumsal verilerle kişisel verileri ayırmanıza olanak tanır. Kurumsal uygulamalar için özel bir kapsayıcı ayarlayarak kurumsal verileriniz için kapsayıcı şifreleme özelliği barındıran ve / veya kapsanan uygulamanın başlatılmasına izin verilmeden önce ek kullanıcı yetkisi gerektiren ek bir güvenlik katmanı uygulayabilirsiniz. 
  Bir çalışan şirketten ayrıldığında daha güvenli bir BYOD uygulamasından faydalanmak için cihaz sahibine ait kişisel bilgilere dokunmadan kapsayıcıyı ve tüm ilgili kurumsal verileri seçerek silebilirsiniz.

  Mobil anti-hırsızlık teknolojileri

  Uzaktan çalıştırılan hırsızlığa karşı koruma teknolojileri, kaybolan veya çalınan bir mobil cihazda depolanan verileri korumanıza olanak tanır. Kayıp cihazı kilitleyebilir, yaklaşık konumunu bulabilir ve depolanan tüm gizli şirket verilerini silebilirsiniz. Bir hırsız çaldığı cihaza yeni bir SIM kart yerleştirirse SIM İzleme özelliği size cihazın yeni telefon numarasını gönderir. Bu sayede uzaktan kilitleme, bulma ve veri silme işlevlerini çalıştırabilirsiniz.

  Kullanımı Kolay MDM

  Kaspersky Endpoint Security for Business ADVANCED, Microsoft Exchange ActiveSync, Apple MDM Server ve Samsung SAFE için tam destek sağlayan geniş kapsamlı mobil cihaz yönetimi (MDM) özellikleriyle Kaspersky mobil güvenlik yazılımını dağıtma ve mobil uygulama kontrollerini yapılandırma görevini basitleştirir.

  Kaspersky güvenlik yazılımı, mobil cihazlara kablosuz veya kablolu olarak sunulabilir. Yöneticiler şunları gerçekleştirebilir:

  Tüm MDM ve mobil güvenlik işlemleri Kaspersky'nin tek yönetim konsolundan gerçekleştirilebildiği için ayrı konsollar kullanmaya gerek yoktur.

  **Yalnızca Kaspersky'nin desteklenen platformlar listesinde bulunan mobil platformlar içindir. Desteklenen mobil platformların bazılarında tüm özellikler kullanılamayabilir.

  Uygulamalara yönelik kontroller

  Yapılandırması kolay Uygulama Kontrolü araçları, kurumsal ağda hangi uygulamaların başlatılmasına izin verileceği ve aynı zamanda çalıştırılmasına izin verilen uygulamaların nasıl kontrol edileceği konularında yöneticilere yardımcı olur:

  • Varsayılan Olarak İzin Ver, kara listeye alınmış uygulamaları otomatik olarak engeller ancak diğer uygulamaların çalıştırılmasına izin verir.
  • Varsayılan Olarak Reddet, beyaz listeye alınmamış tüm uygulamaları otomatik olarak engeller.
  Dinamik beyaz liste

  Kaspersky, kendine ait bir Beyaz Liste Laboratuvarı'na yatırım yapmış olan tek güvenlik tedarikçisidir. Laboratuvar, yaygın olarak kullanılan uygulamaların güvenliğine ilişkin değerlendirmeler yapmaktan ve çalıştırılması güvenli uygulamaların Kaspersky beyaz liste veritabanı için devamlı olarak güncellemeler yayınlamaktan sorumludur. 
  Beyaz liste güncellemeleri, Kaspersky müşterilerinin güncel beyaz liste verilerinden yararlanmalarını sağlamak için bulut özellikli Kaspersky Security Network üzerinden sunulur.

  Cihazlara yönelik kontroller

  Küçük ve taşınabilir cihazlar bilgisayarlara kolaylıkla takılabilir; bu nedenle işletmelerin, kötü amaçlı yazılım kullanımının kaynağı olabilecek veya kurumsal bilgileri ele geçirmek için kullanılabilecek izinsiz cihaz kullanımına karşı önlem alması gerekir. Kaspersky Cihaz Kontrolü teknolojileri, şunu yapmanıza olanak tanır:

  Web erişim kontrolleri

  Web Kontrolü teknolojileri, her bir çalışanın web tarayıcı kullanımını izlemenize ve filtrelemenize olanak tanır. Kullanıcıların oyun siteleri, kumar siteleri veya sosyal ağlar dahil olmak üzere birbirinden ayrı web sitelerine veya web sitesi kategorilerine erişimlerine izin verebilir, erişimlerini engelleyebilir, sınırlayabilir veya denetleyebilirsiniz; böylece çalışanların kurumsal ağdan uygunsuz İnternet içeriğine erişmemelerini sağlayabilirsiniz.

   

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.