x
Kaspersky

Kaspersky Small Office Security

Ürün Kodu : T41985
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Resimler
 • Kaspersky Small Office Security

  Özellikler

  Bilgisayar güvenliği

  Her gün 200.000'i aşkın yeni kötü amaçlı yazılım ortaya çıktığı için işletmelerin BT varlıklarını korumaları gerekir. Kaspersky Small Office Security, en karmaşık kötü amaçlı yazılımlar için çok katmanlı savunma sağlamak için proaktif, imza tabanlı ve davranışsal koruma teknikleri ile bulut yardımlı kötü amaçlı yazılımdan korunma teknolojilerini bir araya getirir.

  Kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma

  Kaspersky’nin en son kötü amaçlı yazılım motoru, işletmenizin PC'lerini ve dosya sunucularını aşağıdakiler de dahil olmak üzere tüm kötü amaçlı yazılım türlerine karşı korur:

  ·         * Bilgisayar virüsleri

  ·         * Truva atları

  ·         * Solucanlar

  ·         * Tuş kaydediciler

  ·         * Casus yazılımlar ve reklam yazılımları

  ·         * Rootkit'ler

  ·         * Bot saldırıları ve daha fazlası

  Güvenlik duvarı koruması

  Kaspersky’nin kişisel güvenlik duvarı:

  ·         * Yerel ağların ve İnternet bağlantılarının güvenliğini sağlamak için gelen ve giden trafiği tarar

  ·         * Hem ağ bağlantılarına hem de ağ uygulamalarına kurallar uygular

  Gerçek zamanlı, bulut yardımlı koruma

  Ayrıca Kaspersky, yeni tehditlerin ortaya çıkmasına daha hızlı yanıt vermek için bulut yardımlı tekniklerden de yararlanır. Bulut tabanlı Kaspersky Security Network (KSN), en son virüs bulaşma verilerini paylaşmayı kabul eden milyonlarca Kaspersky kullanıcısından kötü amaçlı yazılımlara ilişkin araştırma bilgilerini toplar. Bu sürekli bilgi akışı, Kaspersky'nin müşterilerini yeni ve gelişmekte olan tehditlere karşı müşterilerin bilgisayarındaki kötü amaçlı yazılım veritabanı güncellenmeden önce bile koruma altına almasına yardımcı olur.

  ·         * KSN tarafından veri toplanmasını kabul etmeseler bile tüm Kaspersky Small Office Security müşterileri, bu güçlü ve bulut yardımlı korumadan yararlanabilirler.

  System Watcher (Sistem İzleyicisi)

  Düşük bir olasılık da olsa PC'lerinizin kötü amaçlı yazılımlardan etkilenmesi durumunda Kaspersky Small Office Security'de bulunan Kaspersky'nin benzersiz System Watcher (Sistem İzleyicisi) teknolojisi:

  ·         * Bilgisayarınızdaki tehlikeli davranışları algılar. Böylece Kaspersky teknolojisi, bulaşan virüsleri ortadan kaldırabilir

  ·         * Kötü amaçlı yazılımların gerçekleştirdiği çoğu eylemi geri almak için bilgisayarınızı otomatik olarak önceki durumuna geri döndürür

  İnternet ve online bankacılık güvenliği

  İnternet, özellikle işletmelerin İnterneti finansal işlemler ve online bankacılık için kullanması durumunda her büyüklükten tüm işletmeler için ciddi güvenlik sorunları ortaya çıkarabilir. Kaspersky Small Office Security, önemli koruma teknolojileri sunar:

  Safe Money

  Kaspersky’nin benzersiz Safe Money teknolojisi, online bankacılık hizmetlerini, ödeme sistemlerini veya e-mağazaları her kullanımınızda ekstra güvenlik katmanı sağlar. Safe Money, bankacılık veya ödeme sitelerini her ziyaretinizde:

  ·         * Özelleştirilebilir listeye göre kontrol ederek söz konusu web sitesinin gerçek olup olmadığını doğrular

  ·         * Sahte bir web sitesine yönlendirilip yönlendirilmediğinizi belirlemek için sitenin güvenlik sertifikasını kontrol eder

  ·         * Online bankacılık güvenliğini etkileyebilecek güvenlik açıklarını kontrol etmek için bilgisayarınızın işletim sistemini tarar

  ·         * Kişisel verileriniz için ek koruma sağlamak üzere siteyi Safe Money modunda açmanızı tavsiye eder

  İnternet ve ağ güvenliği

  İnternet, kötü amaçlı yazılımların ana kaynağıdır. Kaspersky Small Office Security, iş sistemlerinizi bu tehditlere karşı güvende tutmak için:

  ·         * Gelen ve giden trafiği tarar

  ·         * Kötü amaçlı kod olup olmadığını kontrol etmek için web sitelerini tarar

  ·         * Siz daha tıklamadan önce bağlantıların itibarını kontrol eder

  ·         * PC'lerinize ve sunucularınıza yönelik tehditleri algılayıp engeller

  ·         * Gizli bilgi ve finansal veri çalmaya çalışan kimlik hırsızlığı bağlantılarını algılayıp engeller

  ·         * Spam'lere karşı korur

  ·         * Zararlı komut dosyalarını engeller

  ·         * Güvenlik duvarı ayarlarını kullanıcının işte, evde veya herkese açık ağda olup olmamasına göre otomatik olarak değiştirir

  Güvenli Klavye ve Sanal Klavye

  Siber suçlular; siz parolalarınızı, kullanıcı adlarınızı veya kredi kartı bilgilerinizi bankacılık veya ödeme sitelerine girerken klavyeden bastığınız tuşları kaydetmek için kötü amaçlı tuş kaydedici ve ekran yakalama programlarını kullanabilir. Ancak Kaspersky Small Office Security, siber suçluları yenilgiye uğratabilecek koruma teknolojileri içerir:

  ·         * Güvenli Klavye: Fiziksel klavyeniz ve bilgisayarınız arasında güvenli bağlantı oluşturur

  ·         * Sanal Klavye: Oturum açma bilgilerinizi, parolalarınızı, kredi kartı bilgilerinizi ve diğer gizli verileri girerken fiziksel klavyeniz yerine güvenli ekran klavyenizi kullanmanızı sağlar, böylece tuş kaydedici fiziksel klavyeden basılan hiçbir tuş vuruşunu kaydedemez. Sanal Klavye, tarayıcınızdan bankacılık veya ödeme sitesini açtığınızda otomatik olarak etkinleşir.

  Otomatik Güvenlik Açıkları Koruması

  Kötü amaçlı programlar, yaygın olarak kullanılan uygulamalardaki güvenlik açıklarından faydalanarak verilerinizi çalmaya çalışırlar. Bu nedenle Kaspersky Small Office Security, bu gibi durumları aşağıdaki yöntemlerle engelleyen Otomatik Güvenlik Açıklarından Faydalanma Koruması içerir:

  ·         * Yürütülebilir dosyaların başlatılmasını kontrol etme

  ·         * Güvenlik açıklarından yararlanma işaretlerini aramak için başlatılan yürütülebilir dosyaların davranışını kontrol etme

  ·         * Güvenlik açıkları bulunan uygulamaların gerçekleştirdiği etkinlikleri kontrol etme

  Kimlik hırsızlığı önleme koruması

  Kaspersky Small Office Security, finansal veya gizli bilgilerinizi çalmaya çalışan dolandırıcılık amaçlı kimlik hırsızlığı sitelerini yanlışlıkla ziyaret etmenizi önlemek için bir web sitesinin kimlik hırsızlığı işlemlerine özgü özelliklere sahip olup olmadığını kontrol eden gelişmiş analiz tekniklerinden yararlanır.

  URL Advisor

  Kaspersky’nin URL Advisor özelliği, internet aramasında çıkan bir bağlantının sizi virüslü veya kimlik hırsızlığı sitelerine götürüp götürmeyeceğini bir bakışta göstermek için renk kodlamasını kullanır.

  File Advisor

  Kaspersky Small Office Security, bulut tabanlı Kaspersky Security Network sayesinde internetten bir uygulama indirdiğinizde söz konusu uygulamanın itibarını kontrol etmenizi sağlar. Böylece, dosyanın bilgisayarınıza zarar verip vermeyeceğini tespit edebilirsiniz.

  Anti-Spam

  Kaspersky Small Office Security, yeni ve gelişmiş anti-spam teknolojisiyle istenmeyen mesajlar için daha da güvenli filtreleme sağlar.

  Başlık Engelleme

  Kaspersky Small Office Security’nin başlık engelleme modülü, üretkenliğinizi artırmak için rahatsız edici açılır pencereleri engeller.

  İnternet politikası yönetimi

  Kaspersky Small Office Security, çalışanlarınızın internet erişimini izleyip kontrol etmenizi sağlayan internet politikası yönetimi özellikleri içerir:

  İnternet kullanımı yönetimi

  Esnek yönetim özellikleri, bir günde bir PC'den İnternete erişilebilen saatleri kısıtlamanızı sağlar. Alternatif olarak, seçtiğiniz web sitelerine erişimi tamamen engelleyebilirsiniz.

  Güvenli Arama

  Google gibi bazı popüler arama motorları, uygunsuz içerik bulunan İnternet sayfalarını engelleyen Güvenli Arama modu içerir. Kaspersky Small Office Security ile Güvenli Arama seçeneğinin her zaman etkin olmasını sağlayabilirsiniz.

  Anlık mesajlaşma ve sosyal ağ denetimi

  Anlık mesajlaşmayı çalışanlarınızın sadece belirli kişilerle iletişim kurabileceği şekilde kısıtlamak oldukça kolaydır. Benzer şekilde, çalışanlarınızın Facebook ve Twitter da dahil olmak üzere popüler sosyal ağlardaki etkinliklerini kısıtlamaya yönelik politikalar oluşturabilirsiniz.

  Dosya indirme işlemlerini kontrol eder

  İnternet trafiğinizi azaltmak ve yasadışı indirme girişimlerini önlemek için ses veya video dosyaları gibi belirli dosya kategorilerinin indirilmesini engelleyebilirsiniz.

  Anahtar kelimeleri kara listeye alır

  Kaspersky Small Office Security, anahtar kelimelerden oluşan bir kara liste oluşturabilirsiniz. Böylece, anahtar kelime içeren iletişimleri engelleyebilir ve size veya yöneticiye bildirim gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

  Veri şifreleme

  İş verilerini şifrelemek, yanlış kişilerin eline geçen gizli bilgileri korumanın güçlü bir yoludur. Kaspersky Small Office Security, esnek şifreleme işlevleri içerir:

  Güvenli depolama kasaları

  Gizli ve değerli verileri depolamak için güvenli kapsayıcılar oluşturmak oldukça kolaydır. Her kapsayıcı, verilerinizi hırsızlara ve korsanlara karşı güvence altına almak için şifrelenir ve parolayla korunur. Kapsayıcılarınızı Kaspersky Small Office Security çalıştıran bilgisayarlar arasında e-posta veya USB sürücüsü yoluyla güvenli bir şekilde aktarabilirsiniz.

  Çoklu kasalar

  Kaspersky Small Office Security, tüm çalışanlarınızın verilerini depolamak için güvenli bir yere sahip olmasını sağlamak için iş ihtiyaçlarınıza göre istediğiniz sayıda güvenli kapsayıcı oluşturmanıza olanak tanır. Her kapsayıcıyı farklı bir parolayla koruma altına alabilirsiniz.

  Parola yönetimi

  Kaspersky Small Office Security, Windows'ta kullandığınız web sitelerinin ve uygulamaların parolalarını yönetmenize yardımcı olur:

  Güvenli parola depolama

  Tüm parolalarınız, şifrelenmiş bir veritabanında depolanır. Tek yapmanız gereken, ana parolayı hatırlamaktır. Kaspersky’nin Parola Yöneticisi özelliği, diğer tüm parolalarınızı sizin için hatırlar. Şifrelenmiş parola veritabanı, USB belleğe kopyalanabilir. Böylelikle mobil çalışanlar, Kaspersky Small Office Security yüklü olan PC'lerden çalışabilir.

  Daha güçlü parola oluşturma

  Kaspersky Small Office Security, İnternet ve uygulama hesaplarınız için güçlü ve farklı parolaları otomatik olarak oluşturur.

  Otomatik oturum açma

  Kaspersky Small Office Security, kullanıcı adlarınızı ve parolalarınızı hatırlar. Bir web sitesini tekrar ziyaret ettiğinizde kullanıcı adınızı ve parolanızı girmek zorunda kalmadan otomatik olarak oturum açabilirsiniz. Benzer şekilde Parola Yönetimi özelliği, kimlik doğrulama gereken bir uygulamayı yeniden açtığınızda sizin için otomatik olarak oturum açar.

  Online formları otomatik olarak doldurma

  Kaspersky Small Office Security, bir dizi kişisel bilgi ve iletişim bilgisi içeren bir kimlik kartı oluşturmanıza olanak tanır. Böylece, web sitelerindeki formları otomatik olarak doldurabilirsiniz.

  Güvenli notlar

  Ayrıca Parola Yöneticisi, şifrelenmiş not defterinde notlarınızı depolamanıza olanak tanır. Bu not defterine sadece ana parolanızla Parola Yöneticisi veritabanının kilidini açtığınızda erişilebilir ve içindekiler okunabilir.

  Veri yedekleme ve geri yükleme

  Esnek yedekleme ve geri yükleme işlevleri, bilgisayarlarınızdan herhangi biri arızalansa bile işle ilgili bilgilerinize erişmenizi sağlamaya yardımcı olur:

  Veri yedekleme

  Kaspersky Small Office Security; sabit sürücüde, çıkarılabilir ortamlarda, FTP sunucusunda veya ağ depolama aygıtlarında düzenli yedekler oluşturmayı kolaylaştırır. Yedeklenen verileriniz, Kaspersky Small Office Security yüklü olmayan bilgisayarlara bile sadece birkaç tıklamayla kolayca geri yüklenebilir.

  Online yedekleme

  Bu yeni özellik, popüler Dropbox hizmetini kullanarak yedekleme dosyalarını online olarak* depolamanızı sağlar. Online yedekleme özelliğiyle dosyalarınıza İnternet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayardan erişebilirsiniz.

  * Ücretsiz online depolama hizmetine uygulanan kısıtlamalara ilişkin en yeni ayrıntılar için lütfen Dropbox web sitesine bakın veya Dropbox ile iletişime geçin.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.